Mirotické setkání loutek a hudby Mirotické setkání loutek a hudby

Google

Mirotické setkání loutek a hudby
letní mirotické setkání 2009

ŠESTÉ MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY NA VYSOKÉ ÚROVNI

Ostřílený novinář by napsal: Laťka Mirotického setkání loutek a hudby se opět zvedla. Nebo poetičtěji: Hvězda Mirotického setkání stoupá. Napíšu prostě: Setkání, které se konalo na ostrově u Dolejšího mlýna již po šesté, se skutečně vyvedlo. Útulné prostředí, skvělé jídlo, osvěžující nápoje, milí lidé, dokonce i krásné počasí. Ale hlavně: zdařilá a zábavná divadelní a hudební vystoupení, která celý ostrov rozehrála a rozezpívala.

Ostrov rozehrál především charismatický komediant a "miláček mirotického publika" Víťa Marčík se Sněhurkou a Dědem Vševědem. Potěšili a pobavili však i ostatní: loutkářský soubor Buchty a loutky, Kejklířské divadlo Vojty Vrtka, Jiří Bilbo Reidinger se svou Bilbo compagnií, Divadlo Klauniky z Brna, skupina Minotaurus, Div&Dlo i Písečtí loutkáři.

A kdo ostrov rozezpíval? Orchestr Péro za kloboukem, Xavier Baumaxa se svými vtipnými písněmi, Trio Vladimíra Mišíka a jeho evergreeny. Zvláště, když stříhali dohola malého chlapečka... Muzikant Xindl X a jeho kolega působili jako KingKongové. Asi proto, že mají v srdci žár a dobře namazané perutě. Skupina Nightwork: talentovaní zpěváci, muzikanti, herci a pohlední hoši. Když zpívali: Já jsem gay, jsem gay...přidali se k nim snad všichni diváci. A že jich bylo! Jak se vyjádřil zakladatel a ředitel Mirotického setkání Ladislav Loisa Tomeš: "Návštěvnost poznám podle ušlapaného trávníku." A letos byl ostrov pořádně "udupanej"!

I díky dalším skupinám: Wocaties band, Or, Ticho De Pre Cupé Band a zpěvačce Janě Vébrové. Opravdu dobře zazpívala i většina malých zpěváků z řad dětského publika, které na jeviště uvedla moderátorka Perla Kotmelová.

K všeobecnému veselí přispěl i bohatý doprovodný program. Alespoň stručně: koně, lodičky, horolezecká stěna, trampolína, výstava s obrázky Jaroslava Mikoláše Vojny - pravnuka Mikoláše Alše - a beseda s ním, korálková dílna, atd. atd…

Už teď se těšíme na štastné a veselé Setkání sedmé!

Marta D. Dvorská

zimní mirotické setkání 2008 letní mirotické setkání 2008

mediální a internetoví partneři

rta.cz divadlo.cz superevent.cz kdykde.cz novyvek.cz ententyky.cz jiznicechy.cz ceskevylety.cz nesedtedoma.cz oblibeny.cz akcevcesku.cz mojemesto.cz informuji.cz akce-cr.cz kampocesku.cz hitradiofaktor.cz pribramsky-servis.cz pisecky-servis.cz mistnikultura.cz jfos.cz rozhlas.cz jihocesketydeniky.cz